KPSS Başvurusunda Sıra Beklemeye Son !
KPSS Başvurusunda Sıra Beklemeye Son !
Tarih: 8.5.2018 16:20:48 / 7738okunma / 0yorum
H.İbrahim Sağlam

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS Lisans) başvuruları 10 Mayıs 2018 tarihinde başlayıp 21 Mayıs 2018 tarihinde sona erecektir. Bilindiği üzere KPSS Lisans´a dört veya daha fazla yıllık yükseköğretim programlarından mezun veya mezun olabilecek durumda bulunanlar giriyor. Adayların ÖSYM şifresi veya e-devlet şifresi, geçerliliği devam eden fotoğrafı ve eğitim bilgisi ÖSYM sisteminde varsa Bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) başvurusunu yapabiliyor.

Adayların eğitim bilgileri üniversiteler tarafından elektronik ortamda Yükseköğretim Bilgi Sistemi´ne (YÖKSİS) iletilmektedir. ÖSYM adayın eğitim bilgilerini YÖKSİS´ten (yurt dışı ve askeri okul mezunları hariç) çekmektedir. YÖKSİS ile bütünleşmesi olan üniversitelerden mezun olan adaylar, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (ais.osym.gov.tr) “Eğitim Bilgilerim” bölümünde yer alan “Eğitim Bilgilerimi YÖKSİS´ten Güncelle” alanına tıklayarak güncel eğitim bilgilerinin ekrana gelmesini sağlayacaklardır. Güncellemeye rağmen eğitim bilgisi ekrana gelmeyen veya bilgilerinde hata olanlar, mezun oldukları/olacakları üniversitenin ilgili birimlerine başvurarak bu bilgilerinin ekletilmesini/düzeltilmesini sağlayacaklardır.*

ÖSYM şifresi olmayan adaylar şifrelerini başvuru merkezlerinden ücret karşılığı edinebilirler. Ayrıca adaylar, E-devlet şifresi var ise e-devlet üzerinden de ÖSYM sayfasına ulaşabilmektedir. ÖSYM Başkanlığı tarafından 26.04.2018 tarihinden itibaren Aday Fotoğraf Güncelleme işlemi uygulamaya açıldı. Adayların başvuru işlemlerinin hızlandırılması ve kolaylaştırılması amacıyla Aday İşlemleri Sistemlerinde (AİS) fotoğrafı bulunan ancak fotoğrafının 50 aylık geçerlilik süresi dolan adaylar, fotoğraf güncellemelerini herhangi bir sınav başvuru süreci olmaksızın Sınav Koordinatörlüklerinde (SK) veya SK yetkisi olan başvuru merkezlerinden yapabileceklerdir.

Sınav başvurusunu başvuru merkezlerinden yapmak zorunda kalacak olan adayların kuyrukta uzun süre beklememesi için başvurunun başladığı ikinci günden itibaren başvuru merkezine gelmeleri adayların lehine olacaktır. Neden ilk gün değil de ikinci günden itibaren dediğinizi duyar gibiyim. Çünkü ÖSYM´nin başvuru ekranına ilgili sınav saat 10:00 veya 14:00´da düşebiliyor. İlk gün ÖSYM sayfasında güncelleme yapılması gereken noktalar olabiliyor.

Adaylar başvuru merkezine gelmeden önce veya başvurularını kendileri yapmadan önce 2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS Lisans) Kılavuzunu mutlaka okumaları gerekmektedir.

Adaylar başvuru merkezine giderken yanlarında mutlaka Nüfus Cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya süresi geçerli pasaportun aslını bulundurmalıdırlar.

Her ilçede bir okul başvuru merkezi olarak görev yapmaktadır. İl merkezine gelmeden bulunduğu ilçesinden başvurusunu yapmak isteyen adaylar; 2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS Lisans) Kılavuzu ile beraber yayınlanan Başvuru Merkezlerine bakarak İlçesinde yer alan başvuru merkezine giderek başvurusunu yapabilecektir.

Tüm adaylara sınavlarda başarılar dilerim.

Anahtar Kelimeler: KPSS, Başvurusunda, Sıra, Beklemeye
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
OyunAynı,Oyun Yazarı ve OyuncularFarklı (21 Aralık 2017 - Perşembe)
Aksaray´dan Çıkan Büyük Devlet Adamı (30 Kasım 2017 - Perşembe)
Dünyaya Nizam Veren Biz Türkler (21 Kasım 2017 - Salı)
Karamanoğlu Mehmet Bey´i Arıyorum (17 Kasım 2017 - Cuma)
Enerji Açığına Nükleer Serumu (09 Kasım 2017 - Perşembe)
Her Beğeni 10 Kuruş (25 Ekim 2017 - Çarşamba)
Aylık 6 bin lira kazanıyor musunuz? (21 Ekim 2017 - Cumartesi)
Sayfa:
Aksaray Hava Durumu
Bugün
Parçalı bulutlu
16°
Pazartesi
Bulutlu
15°
Salı
Bulutlu
14°
Çarşamba
Sağanak
14°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Evlat kokusu, cennet kokusudur.

Hz. Muhammed
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları