Şehit Recep Bozdağ İlkokulu ve Ortaokulu Öğretmen Sıkıntısı çekiyor.

Eğitimde 4+4+4 sistemine geçilmesi ile birlikte Şehit Recep Bozdağ İlkokulu ve Ortaokulu ciddi anlamda öğrtmen sıkıntısı çekiyor.
Bu haber 18 Ekim 2012, Perşembe 16:20:46 eklenmiş ve 4424 kez görüntülenmiştir.

 

           Eğitimde 4+4+4 sistemine geçilmesi ile birlikte Şehit Recep Bozdağ İlkokulu ve Ortaokulu ciddi anlamda öğrtmen sıkıntısı çekiyor.

           Şehit Recep Bozdağ İlkokulu ve Ortaokuluna yaklaşık, çevresindeki 12-13 yayladan taşımalı olarak gelen 350 civarında öğrencisine müdür dahil 9 öğretmen ile hizmet veriyor. Son yıllarda adını başarıları ile duyuran Şehit Recep Bozdağ İlkokulu ve Ortaokulu geçen yıl Folklor birinciliği, Geçmişte SBS ve BURSLULUK başarıları elde eden bir okul konumuna gelmişti. Fakat 4+4+4 sisteminin gelmesi ile ilkokulun 1 yıl azalması, Ortaokulun 1 yıl artması özellikle köylerde olan branş hocaları(Ortaokul Öğretmenleri) şehirlere atama istemiş olup yerlerine ise yeterince atama yapılmamış. İlçede Şehit Recep Bozdağ İlkokulu ve Ortaokulu ’da bu uygulamadan en çok etkilenen okullardan biri konumunda bulunmaktadır. Nitekim Eğitimin başlayalı 1 ay geçmesine rağmen öğretmen yetersizliğinden dolayı eğitim fiilen tam olarak başlamamıştır. Eğitimde Aksaklıkların giderilmesi konusunda Okul idaresi ve okul aile birliği büyük bir çaba sarf etmekte olmasına rağmen öğretmen sıkıntısının bir an önce çözülmesi gerekliliğine işaret ettiler.

      Gürsel Özkan/Eskil

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
   
   
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Aksaray-Aksaray haber-Aksaray Haberleri-Aksaray-Aksaray Güncel-Aksaray son dakika-Aksaray haberleri-Aksaray ekonomi, sağlık, siyaset, gündem
© Copyright 2013 Aksaray. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

Aksaray

Aksaray

Bölgesel
Dünya
Ekonomi
Teklonoji

Aksaray 68

Site Ping
Sitemap
Rss Yayın akışı
Reklam
News Map

Aksaray

Mobil Site
Hakkımızda
Webmaster
Foto Galeri
Video Galeri
Aksaray haberci
Web Tasarım
www.kibris365.com