İntihar Olayları İle Sarsılıyoruz

Aksaray’da son günlerde hızla artan intihar ve intihar girişimi vakaları artış göstermesi dikkat çekti.
Bu haber 14 ARALIK 2011, Carsamba 07:04:15 eklenmiş ve 8174 kez görüntülenmiştir.

 

         Aksaray’da son günlerde hızla artan intihar ve intihar girişimi vakaları artış göstermesi dikkat çekti. Aksaray Devlet Hastanesinin yıllık verileri, intihar girişimlerinin önemli oranda arttığını gösteriyor. Aksaray’da intihar girişimlerinin artması endişeyle izleniyor. Devlet Hastanesinin yıllık verilerine göre; merkez ve ilçelerinde intihar girişlerinin sayısı günden güne artıyor. İntihara teşebbüs edenlerin yaş ortalaması ise ağırlıklı olarak 15–24 yaş grubu arasında olması dikkat çekiyor. Özellikle son aylarda yaşanan intihar girişimlerinin üzücü olaylarla son bulması aileleri ürküttüğü belirtilerek, toplumun huzurunu bozacak bir olay bir infial yok deniyor. Ancak intihara teşebbüs edenlerin çoğunluğu genç yaş grubu oluşturması konunun ciddiyetini gözler önüne seriyor.

BUNALIM İNTİHARI TETİKLİYOR

        İntihar nedenleri arasında ailevi nedenler ilk sırayı alıyor. Karşı cinsle yaşanan sorunlar ve aile içi şiddette intihar girişiminde bulunulan kişiler tarafından neden olarak gösteriliyor. Ayrıca intihar girişiminde bulunanların bazıları başarısızlık ve eziklik duygusuna kapıldığı ifade ediliyor. Bir diğer husus ise işsizlik. İşten çeşitli sebeplerden dolayı çıkan veya çıkartılan kişiler kısa sürede bunalıma girerek çareyi hayatına son vermekle bulduğu ilerisi sürülüyor.

2011 YILI İNTİHAR OLAYLARI İLE GEÇTİ

        Geride bırakmaya hazırlandığımı 2011 yılı ilaç ve silahla intihar olayları ile adeta Aksaray’a damgasını vurdu. Çeşitli nedenlerden dolayı tam sayı bilinmemekle birlikte 6 kişi hayatına son verirken onlarca kişide Aksaray Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. İntihar vakalarının kaygı verici boyutlara ulaşması herkesi korkuturken, uzmanlar intiharların önlenmesi için tedbirler alınması gerektiği konusunda uyarıyor.

ETİKETLER : Aksaray da İntiharlar
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
   
   
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Aksaray-Aksaray haber-Aksaray Haberleri-Aksaray-Aksaray Güncel-Aksaray son dakika-Aksaray haberleri-Aksaray ekonomi, sağlık, siyaset, gündem
© Copyright 2013 Aksaray. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

Aksaray

Aksaray

Bölgesel
Dünya
Ekonomi
Teklonoji

Aksaray 68

Site Ping
Sitemap
Rss Yayın akışı
Reklam
News Map

Aksaray

Mobil Site
Hakkımızda
Webmaster
Foto Galeri
Video Galeri
Aksaray haberci
Web Tasarım
www.kibris365.com