Hububat Fark Ödemesi Desteği Müracaatları Başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İi Müdürü Recep Öztorun yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi
Bu haber 10 Ekim 2011, Pazartesi 17:30:16 eklenmiş ve 2166 kez görüntülenmiştir.

          Gıda, Tarım ve Hayvancılık İi Müdürü Recep Öztorun yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi.Geçen yıllarda olduğu gibi, 2011 yılında da çiftçilerimize fark ödemesi desteği yapılacaktır. 24 Şubat 2011 tarih ve 27856 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ve buna bağlı olarak çıkarılan 2011/21 sayılı Bakanlığımız Tebliği çerçevesinde İl veya İlçelerimizde, Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline göre, 2011 yılı ürünü yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve baklagil üreterek satışını gerçekleştiren üreticilere kilogram başına destekleme fark ödemesi yapılması kararlaştırılmıştır.

           Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline göre İlimizde üretimi yapılan ve destekleme kapsamında olan ürünlere ödenecek destekleme miktarları kilogram başına ;  buğday için 5 Kr, arpa, çavdar, yulaf için 4 Kr olarak belirlenmiştir..

          İlimizde,2010/2011 yılı üretim döneminde ekilişi yapılan ve fark ödemesi desteği kapsamında olan ürünlerden; buğday,arpa,çavdar,yulaf ve tritikale üretip,satan çiftçilerimizin, fark ödemesi desteğinden  yararlanmaları için, satışı  yapılan ürünün fatura aslı , her faturaya ait bir adet fotokopi, müracaat sahibi çiftçinin nüfus cüzdanı fotokopisi ve onaylı Borsa Tescil Beyannamesi ile 30.04.2012 tarihine kadar, Çiftçi Kayıt Sisteminin (ÇKS) bulunduğu İl/İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine şahsen başvurmaları gerekmektedir.  

        Destekleme prim ödemeleri, Bakanlığımızca belirlenecek ödeme takvimine bağlı olarak, çiftçilerimizin ziraat bankalarındaki hesaplarına doğrudan aktarılacaktır Çiftçilerimize önemle duyurulur.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
   
   
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Ekonomi haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Aksaray-Aksaray haber-Aksaray Haberleri-Aksaray-Aksaray Güncel-Aksaray son dakika-Aksaray haberleri-Aksaray ekonomi, sağlık, siyaset, gündem
© Copyright 2013 Aksaray. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

Aksaray

Aksaray

Bölgesel
Dünya
Ekonomi
Teklonoji

Aksaray 68

Site Ping
Sitemap
Rss Yayın akışı
Reklam
News Map

Aksaray

Mobil Site
Hakkımızda
Webmaster
Foto Galeri
Video Galeri
Aksaray haberci
Web Tasarım
www.kibris365.com