Aksaray Devlet Hastanesine İlk Kez Gastroenteroloji Uzmanı Atandı.

Aksaray Devlet hastanesinin 83 yıllık tarihinde ilk kez Gastroenteroloji, Hepatoloji Uzmanı ile Nefrolog atandı.
Bu haber 26 Temmuz 2011, SALI 17:58:26 eklenmiş ve 3246 kez görüntülenmiştir.

            Aksaray Devlet hastanesinin 83 yıllık tarihinde ilk kez Gastroenteroloji, Hepatoloji Uzmanı ile Nefrolog atandı.Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi İhtisas çıkışlı Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Dr. Eyüp Ekici, Aksaray Devlet Hastanesinde ki görevine ve hasta kabulüne başladı. Uz.Dr. Eyüp Ekici, Aksaray Devlet Hastanesinin ilk gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı olmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, “artık büyükşehirlere gitmeye gerek yok” dedi.
           Dr.Eyüp Ekici Gastroenteroloji ve Hepatoloji’yi ilgilendiren hastalıkları da şu şekilde sıraladı. “Gastroenteroloji bir dahili branştır, Ülser ve gastrit başta olmak üzere Mide rahatsızlıkları, reflü ve yemek borusu hastalıkları, safra kesesi ve safra yolu hastalıkları, Karaciğer hastalıkları, bağırsak hastalıkları ile basur ve hemaroid gibi anal bölge hastalıkları ile ilgilenmektedir. Aksaray Devlet Hastanesinde rahatlıkla Endoskopi ve kolonoskopi yöntemi ile hastalığın teşhis ve tedavisini yapmaktayız. Artık Aksaraylı hemşerilerimin büyükşehirlere Tıp Fakültesi hastaneleri ve Eğitim Araştırma hastanelerine gitmelerine gerek yoktur. Aksaray Devlet Hastanesi olarak gastroenteroloji ve hepatoloji branşında bütün hastalıkların teşhis ve tedavisini Aksaray’da yapma imkanına sahibiz” dedi.
        Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Dr. Eyüp Ekici; Kolon kanserinin erken teşhisi ve önlenmesi için 50 yaş ve üzeri sağlıklı bireyleri de yılda bir kez kolonoskopi yaptırmaya davet etti.Uz.Dr Ekici “Aksaray Devlet Hastanesi olarak endoskopi ve kolonoskopi yapma imkanımız var. İsteyen hastamıza anestezi altında kolonoskopi veya endoskopi yapıyoruz. Kolon kanserinin erken teşhis edilmesi veya önlenmesinde kolonoskopi yapılması çok önemli. Bu nedenle 50 yaş ve üstündeki tüm bireyleri yılda bir kez kolonoskopi yaptırmaya çağırıyorum. Tek seansta kolon kanserinin habercisi olan polipleri tespit ederek, çıkartıyoruz. Bu yöntemle kolan kanserini hem erken teşhis etmiş oluyor, hem de önlemiş oluyoruz” dedi.Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Dr. Eyüp Ekici’ye hoş geldiniz der, Aksaray Devlet Hastanesindeki görevinde başarılar dileriz.
 

ETİKETLER : Aksaray Devlet Hastanesi Gastroenteroloji ve Hepatoloji
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
   
   
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sağlık haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Aksaray-Aksaray haber-Aksaray Haberleri-Aksaray-Aksaray Güncel-Aksaray son dakika-Aksaray haberleri-Aksaray ekonomi, sağlık, siyaset, gündem
© Copyright 2013 Aksaray. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

Aksaray

Aksaray

Bölgesel
Dünya
Ekonomi
Teklonoji

Aksaray 68

Site Ping
Sitemap
Rss Yayın akışı
Reklam
News Map

Aksaray

Mobil Site
Hakkımızda
Webmaster
Foto Galeri
Video Galeri
Aksaray haberci
Web Tasarım
www.kibris365.com