AKMEK’te Yeni Kurslar İçin Kayıtlar Devam Ediyor

Kısa adı AKMEK olan Aksaray Belediyesi Meslek Edindirme ve Kadın Aktivite Merkezinde hanımlara yönelik kurslar devam ediyor.
Bu haber 25 MAYIS 2011, Carsamba 16:21:13 eklenmiş ve 7546 kez görüntülenmiştir.

          Kısa adı AKMEK olan Aksaray Belediyesi Meslek Edindirme ve Kadın Aktivite Merkezinde hanımlara yönelik kurslar devam ediyor.2 Yılda yaklaşık 2 Bin Hanıma kurs imkânı sağlayan Aksaray Belediyesi, daha çok hanımın kurslardan faydalanmasını sağlamak için yeni kurslar açıyor. Bilgisayar kullanımı, kurdele nakışı, çeyiz ürünleri hazırlama, tezhip ve çini işlemeciliği kurslarına kayıtlar devam ediyor. Yetkililer, söz konusu kurslar için sınırlı sayıda kontenjan olduğuna dikkat çekerek kurslara katılmak isteyen hanımların bir an önce AKMEK’e müracaat ederek kayıt yaptırmalarında fayda olduğunu söylediler.
Kurslara kayıt için 2 adet fotoğraf, kimlik ve diploma fotokopisi ve kimlik fotokopisi gerekiyor.
         Hanımlara yönelik yatırımlarla Aksaray’da yine bir ilki gerçekleştiren Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta 2 yıl içinde yaklaşık 2 bin hanıma değişik branşlarda kurs verdiklerini hatırlatarak şunları söyledi “Aksaray belediyesi olarak AKMEK çatısı altında 2 yıl içinde devrim niteliğinde bu programlara imza attık. 
        Benim en çok zevk aldığım en çok haz duyduğum projelerden biride AKMEK ve buna bağlı olarak açmış olduğumuz kurslardır. AKMEK bünyesinde 26 branşta 52 adet kurs açtık. Şu anada kadar toplam 1.919 kardeşimiz burada eğitim almış meslek sahibi olmuş kimileride hobi olarak vakitlerini değerlendirmişler. Tabi bu rakam bu yıl içinde 2 bini geçecek gibi görünüyor. En son verdiğimiz kurslardan biri de temel makyaj kursu. Birinci dönem bitti ikinci bir talep gelmiş.26 branşta 52 çeşit kurs vermek bizim için büyük bir onur kaynağıdır. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hanım kardeşlerimiz bizlere dua ve destek verdikçe bizde onların hizmetkârı olmaya devam edeceğiz.”
 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
   
   
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Aksaray-Aksaray haber-Aksaray Haberleri-Aksaray-Aksaray Güncel-Aksaray son dakika-Aksaray haberleri-Aksaray ekonomi, sağlık, siyaset, gündem
© Copyright 2013 Aksaray. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

Aksaray

Aksaray

Bölgesel
Dünya
Ekonomi
Teklonoji

Aksaray 68

Site Ping
Sitemap
Rss Yayın akışı
Reklam
News Map

Aksaray

Mobil Site
Hakkımızda
Webmaster
Foto Galeri
Video Galeri
Aksaray haberci
Web Tasarım
www.kibris365.com